Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Atentati ndaj prokurorit, flet për FaxNews Juli i “Pashakos”: Lekët i kisha marrë borxh, nuk e njoh Redjanin

Personi tjetër i dyshuar për përfshirje në atentatin e 1 nëntorit te mbikalimi i Shkozetit ndaj prokurorit Arjan Ndoji, Julian Sula, i njohur ndryshe edhe si “Juli i Pashakos”, ka folur për FaxNews për ngjarjen për të cilën ai akuzohet si i dyshuar.

Sula ka deklaruar se nuk e njeh 34-vjeçarin Redjan Rraja, i cili është i arrestuari i vetëm për atentatin, ndërsa ka thënë se paratë që i janë konfiskuar pak kohë më parë, i kishte marrë borxh nga familjarët e tij për një operacion që do të kryente në Turqi.

Ai shprehet se nuk ka njohje me Rrajën dhe paratë i janë konfiskuar.

“Lekët i kisha mbledhur borxh, i kisha marrë borxh nëpër motra, vëllezër e kushërinj, për të bërë operacionin në Turqi, më thanë për 100 mijë euro. Mjeti thanë se kushton 100 mijë euro por mjeti bën 10 mijë euro, e ka në letra.

Po sa i përket operacionit në Turqi?

“Nuk më dhanë garanci, më thanë të shkoja në Rusi, se atje është një doktor më i mirë. Jam shumë keq nga mushkëria. Nga plagosja që më është bërë, kam nevojë për ndërhyrje.

I pyetur nga gazetari FaxNews, se ku ka qënë me datë 1 nëntor, Sula thotë se ka qënë në Kosovë.

“Kam qenë në Kosovë, në aeroport, për të ikur në Turqi për të bërë analizat.  Ndjehem keq i terrorizuar ….Terror, kështu ndjehem, ndjehesh mirë me terrorin. Këto janë biletat që kam ikur nga Kosova për në Turqi. Këtu janë pasaportat. Ja vulat e Stambollit, Kosovës.

 S’jam i kërkuar. Unë sot hyra nga dogana e Hotit. Erdha nga Turqia në Kosovë dhe pastaj në Shqipëri. Kur erdha këtu fola me avokatin dhe më tha që do interesohet. Mori shefin e komisariatit dhe i tha që këtu në Lushnje nuk është i kërkuar. Mori drejtorin e qarkut dhe ai i kishte thënë që s’ka problem, është i pastër.

Kjo  intervistë është për të sqaruar opinionin. Unë s’kam lidhje, Juli, nuk e di kush i bën këto gjëra. Më fusin në hasmëri me tjerët, më kanë hapur shumë probleme. Edhe me familjen, goca vuan nga këmba, grupi i gatshëm që vjen e bën kontrolle, ngrijnë gocën, nusen. Çdo gjë, një më dy te shtëpia ime, na kanë terrorizuar

Janë gjëra koti, koti. S’kam lidhje fare me asnjë lloj gjëje. Unë jam i sëmurë. U plagosa, më plagosën, asnjë gjë s’është kapur dhe më ngatërrojnë me gjëra tjera. Çështjen time s’e kanë zgjidhur.”

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close