Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Arrestohet doktori i çmendur, vrau dy pacientë Covid me qëllim për të zbrazur shtretrit në spital (Si u zbulua ekzekutimi makabër)

Një mjek italian i akuzuar për vrasjen e dy pacientëve në një pavijon të koronavirusit ‘për të liruar shtretërit’ në kulmin e pandemisë është arrestuar.

Carlo Mosca, 47 vjeç, i injektoi doza vdekjeprurëse të anestetikës 61-vjeçares Natale Bassi dhe 80-vjeçarit Angelo Paletti në spitalin në Lombardi në Mars, pretendojnë prokurorët.

Mesazhet e WhatsApp midis infermierëve zbuluan se ata dyshonin se doktor Mosca ishte ‘i çmendur’ për vrasjen e pacientëve ‘për të liruar shtretërit’ në repartin në të cilin ai ishte në krye.

Tri vdekje të tjera tani po hetohen nga policia pasi ata pretendojnë se Mosca ndryshoi të dhënat mjekësore të viktimave të pretenduara për të mbuluar gjurmët e tij.

Mosca u arrestua dhe tani është në arrest shtëpie në shtëpinë e tij në Mantua. Ai mohon akuzat kundër tij, duke i quajtur akuzat ‘të pabaza’.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.