Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Anthony Fauci më i paguari i qeverisë amerikane, ia kalon edhe presidentëve (Shifrat)

Sipas revistës Forbes, e cila rendit njerëzit më me ndikim dhe të paguar në botë, Anthony Fauci, është personi më i paguar, në mesin e 4 milionë punonjësve që ka qeveria Amerikane.

Fauci fitoi vitin e kaluar një shumë prej 417 mijë dollarë duke kaluar dhe pagën e presidentëve, që varion diku te 400 mijë dollarë në vit.  Në një periudhë dhjetë-vjeçare midis 2010 dhe 2019, Fauci arriti të fitonte nga paga një shumë prej 3.6 milion dollarësh.

Nëse Anthony Fauci do vazhdojë të jetë pjesë e qeverisë  akoma deri në vitin 2024 pasuria e tij do vazhdojë të rritet dhe do kapë shifrën e 2.4 milionë dollarëve. Ai u caktua nga Joe Biden si informator për publikun që t’u japë atyre informacione mbi ecurinë e pandemisë.

Fauci është sulmuar vazhdimisht nga Trump, pasi nuk kishte ide të njëjta me të lidhur me çështjen e pandemisë.

“Ne jemi duke sjellë ide të reja, por po shqyrtojmë edhe disa ide të administratës së mëparshme që nuk ishin ide të këqija”– është shprehur Fauci.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *