Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashTe FunditTe Gjitha

Shtyhet afati i aplikimit të kredive me Garanci Sovrane, sa para janë aprovuar deri tani për aplikuesit

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaja ka deklaruar se afati i aplikimeve për kredi me Garanci Sovrane 1 është shtyrë deri në datë 20 Qershor.

Denaj ka ripërsëritur zotimet e qeverisë se kreditë përmes Garancisë Sovrane për Pagat e sektorit privat, Qeveria Shqiptare subvencionon plotësisht interesat dhe garanton 100% kreditë e aprovuara nga sistemi bankar.

Sipas një grafike të publikuar nga ministrja, deri më tani janë bërë 712 aplikime dhe janë miratuar prej tyre 462. E përkthyer në para kërkesa ka qenë për 7. 755 446 dhe janë miratuar 5 883 299

📝Afati i aplikimeve për kredi me Garanci Sovrane 1 është shtyrë deri në datë 20 Qershor.

Për kreditë përmes Garancisë Sovrane për Pagat e sektorit privat, Qeveria Shqiptare:
✅ subvencionon plotësisht interesat;
✅ garanton 100% kreditë e aprovuara nga sistemi bankar.
Të dhënat mbi Garancinë Sovrane deri në 05 Qershor. 👇

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *