Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Amerika Latine në 24 orët e fundit, numrin më të lartë të rasteve me Covid

Amerika Latine në 24 orët e fundit ka pasur një rritje të madhe të numrit të rasteve me koronavirusi, ka pasur 82.526 të prekur për një total që arrin në 1.320.823 raste. Numri i të vdekurve gjithashtu ka pësuar rritje në 65.585 me +1,488 ditën e fundit.

Numri më i madh i rasteve sipas ANSA u regjistrua në Brazil me rreth 19 mijë raste të reja në ditë për një total prej 691.758 dhe 46455 vdekje prej të cilave 525 u regjistruan vetem në 24 orët e fundit.

Në të gjithë botën numri i infeksioneve nga koronavirusi ka shkuar në mbi 7 milionë kurse numri i viktimave është 402852.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *