Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


PolitikëTe FunditTe Gjitha

Akuzat për vjedhje të votave, përgjigjet Haki Çako: Policia e Shtetit ka qenë transparente si asnjëherë tjetër

Në përfundim të konferencës për shtyp, ndër të tjera Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, u pyet edhe mbi akuzat për blerje të votave.

I referohemi këtu ndër të tjera konferencës për shtyp të kryetarit të LSI-së, Petrit Vasili, i cili u shpreh se “në terren ekzistonte një tension dhe një strategji kriminale, me bashkëautor Policinë e Shtetit”.

Lidhur me këto akuza, Çako deklaroi përpara gazetarëve se Policia e Shtetit ka qenë transparente si asnjëherë tjetër. Ai theksoi se mbarëvajtja e procesit dhe angazhimit të strukturave policore u monitorua edhe nga ndërkombëtarët.

“Policia e Shtetit ka qenë transparente si asnjëherë tjetër. Është monitoruar drejtpërsëdrejti nga shumë organizma ndërkombëtarë. Mungesa e rasteve të denoncuara në adresë të policisë shprehin më së qarti integritetin e policisë.

(XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *