Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Akuzat për përdhunim, CR7 dhe Juventus përjashtohen nga kompeticioni

Raportimet nga gazetari i “New York Times”, Tariq Panja, informojnë se Cristiano Ronaldo dhe Juventus do të mbahen larg Shteteve të Bashkuara nga organizatorët e edicionit të ardhshëm të kampionatit “International Champions Cup”.

“International Champions Cup” (ICC) është një turne që organizohet çdo verë në SHBA, dhe Juventus sikurse më parë, ishte planifikuar të merrte pjesë.

Të detyruar nga çështja e rihapur, në lidhje me akuzat që rëndojnë ndaj yllit portugez të bardhezinjve, për përdhunim, organizatorët e turneut kanë preferuar të mos rrezikojnë ndalimin e CR7, nëse ai futet në SHBA.

Për këtë arsye, Juventus dhe Cristiano Ronaldo këtë verë do të angazhohen në edicionin aziatik të kompeticionit. Sikurse raporton Panja, në tetor, Departamenti i Policisë Metropolitane në Las Vegas ka rihapur hetimet ndaj Ronaldos, pasi Kathryn Mayorga deklaroi se futbollisti e kishte përdhunuar në vitin 2009 dhe kishte paguar $375,000 për të siguruar heshtjen e saj.

 

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *