Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Aksidentoi për vdekje 10-vjeçaren në Tiranë, arrestohet shoferi. Po shkonte te i ati në varreza, kishte konsumuar alkool

Alban Guri shoferi që aksidentoi një ditë më parë për vdekje 10-vjeçaren A. Petali nga Tirana, po shkonte në varreza pasi kishte përvjetorin e 6 të vdekjes së të atit.

Shoferi nga Kukësi drejtonte mjetin tip fuoristradë ndërsa udhëtonte bashkë me dy persona të tjerë. Ai u largua nga vendi i ngjarjes, ndërsa e mitura u aksidentua prej tij në derën e shtëpisë dhe ishte bashkë me gjyshen e saj. Pas arrestimit Gurit i është bërë testi i alkoolit ku ka rezultuar se kishte konsumuar por në nivel të ulët.

Në pyetje për ngjarjen janë marrë edhe 2 personat që e shoqëronin Gurin, ndërsa shkak dyshohet të jetë bërë shpejtësia e lartë, mungesa e fushëpamjes dhe mungesa e sinjalistikës dhe trotuarit.

Familja Petali jetonte prej vetëm pak ditësh me qera në banesën pranë të cilës ndodhi ngjarja.

Alban Guri, drejtuesi i mjetit që u përfdhi në aksidentin që i mori jetën të miturës është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr.4. Në dëshminë e tij ka treguar se në momentin e aksidentit, e mitura ka dalë nga dera e shtëpisë dhe i ka prerë rrugën dhe nuk ka mundur ta kontrollojë mjetin për të shmangur aksidentin.

Njoftimi i Policisë për arrestimin:

A. G., 49 vjeç, pasi ditën e djeshme, duke drejtuar mjetin nën ndikimin e alkoolit në masën 0.42 mg/l, ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja, shtetasen e mitur me iniciale A. P., 10 vjeçe, e cila ndërroi jetë në spital.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *