Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Aksidenti tragjik/ Autubusi bie në humnerë, vdesin 7 futbollistë

shtatë fëmijë kanë vdekur dhe 11 të tjerë janë plagosur pasi një autobus që mbante një ekip të futbollistësh të rinj ka rënë në një humnerë në Peru.

Sipas Ministrisë së Brendshme peruane, gjashtë futbollistë të moshës 11-14 vjeç të ekipit U-15 të provincës Rodrigez de Mendoza humbën jetën.

Aksidenti u zhvillua në qytetin Chachapoyas të dielën. Sipas njoftimeve të medias, shoferi humbi kontrollin e automjetit.

“Shtatë adoleshentë kanë vdekur.Të afërmit e tyre i kanë identifikuar trupat e tyre”, thanë autoritetet.

shumica e udhëtarëve të lënduar janë fëmijë, të gjithë ata janë shtruar në spital. Viktimat janë të moshës 13-14 vjeçare.

Federata Peruviane e Futbollit ka shprehur tashmë ngushëllimet e saj për aksidentin tragjik. Humnera ku ra autobusi ishte përreth 90 metër.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.