Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

AKEP aksion për pastrimin e linjave ajrore në Tiranë

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës vijon punën për heqjen e linjave ajror të internetit, të cilat janë në kundërshtim me rregulloren.

Aksioni është zhvilluar sot në zonën pranë Ambasadës Amerikane, rruga “Jan Kukuzeli”. Sipas ligjit, shtrirja e linjave nuk duhet të jetë më në nivel ajror, por sipas standardeve ndërkombëtare, në kanale nëntokësore.

Fotot tregojnë momente sesi ka qenë situata me kabllot në rrugën, “Jan Kukuzeli.

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *