Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Agron Tufa i nxjerr të “palarat” Spartak Brahos: A je proceduar në vitet ’80 për falsifikim dosjeje?

Ish-kryetari i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa i ka drejtuar një pyetje direkte deputetit socialist, Spartak Braho lidhur me një procedim të ndodhur në vitet ’80.

Në një postim në “Facebook”, Tufa e pyet Brahon nëse është proceduar gjatë kohës që ka qenë gjyqtar në Gjykatën e Lartë për falsifikimin e një dosjeje dhe si e ka mbyllur këtë proces.

“Një pyetje “Moralistit” Spartak Ibrahim Braho. O lumëmadh që na shet “moral” edhe më shumë se klerikët, a mund të na përgjigjesh thjeshtë e bukur: a je proceduar si gjyqtar disiplinarisht në Gjykatën e Lartë në vitet ‘80 për ndonjë falsifikim dosjeje dhe si u mbyll ajo punë?”, ka shkruar Agron Tufa.

Kujtojmë që Tufa u dorëhoq nga drejtimi i Institutit për Sutimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit për të marrë azil politik në Zvicër pas sulmeve të njëpasnjëshme që mori nga politika, veçanërisht nga Spartak Braho.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *