Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

A prekin mutacionet personat që e kanë kaluar Covid-19? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Mjeku Ilir Alimehmeti thotë se personat që kanë kaluar Covid-19 nuk kanë përse të tremben nga mutacionet që ka pësuar virusi.

Teksa merr si referencë një studim të fundit amerikan , mjeku Alimehmeti shprehet se mutacionet e virusit nuk prekin personat që kanë kaluar Covid-19.

POSTIMI I PLOTË: 

Tjetër lajm i mirë mbi aftësinë e imunitetit natyror dhe të vaksinave me mARN për të neutralizuar variantet e reja të SARS-CoV-2.

Studiuesit e Emory University (SHBA) studiuan aftësinë e neutralizimit të varianteve të reja nga:

-gjaku i pacientëve të sëmurë

-gjaku i personave që e kanë kaluar infeksionin, dhe  gjaku i personave të vaksinuar me Moderna ose Pfizer.

Rezultatet treguan se të gjitha mostrat neutralizonin:

-variantin e Ëuhanit

-variantin D614G (klasik)

-variantin Britanik

-variantin Kalifornian.

Pra, miqtë e mi: Nëse e keni kaluar infeksionin mos u shqetësoni nga variantet e reja. Nëse nuk e keni kaluar, vaksinohuni sapo të keni mundësi.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.