Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

A ka pasur riinfektim të mjekut me Covid?! Ish-ministri: Do ishte gjetje botërore, nuk është provuar as në Japoni e SHBA

Ditën e sotme për herë të parë, që prej fillimit të pandemisë në vendin tonë, u raportua rasti i parë i një personi, të cilit i është rikthyer sëmundja. Sipas ministrisë bëhej fjalë për një mjek, ndërkohë që burime për Faxweb.al bëjnë me dije se ai punonte në spitalin e Durrësit.

Të njëjtat burime bëjnë me dije se mjeku ka rishfaqur probleme dhe ka bërë një skaner në spitalin Infektiv. Për ish-ministrin e shëndetësisë Tritan Shehu, kjo është një shpikje e Ministrisë së Shëndetësisë, pasi në rast se rezulton e vërtetë, kjo do të ishte një gjetje e niveleve botërore.

Postimi i Tritan Shehu: Me nje mendjelehtesi e siguri alla Zhvejk sot Komiteti komunikon identifikimin e nje rasti me infeksion te perseritur me Covid 19. Njofojne se “nje punonjes shendetesie u infektua per here te dyte, mbas infektimit te mepareshem para tre muajsh”!!!

A e kuptojne keta se nje konfirmim i tille eshte nje “gjetje” boterore, qe godet teorite e imunizimit e perpjekjet per vaksinen, dhe si i tille duhet publikuar e mbrojtur ne mediat me te medha te shkences.

Ndonje rast i dyshuar per ri infektim ne Japoni a ShBA mbas investikimeve te thella nuk u konfirmuan si te tilla, por si mbetje virusale, duke hapur nje debat shkencor te gjere. Ndersa ne Tirane behen deklarime te tilla “bombe”, duke qene i bindur edhe pa asnje studim imunologjik, qofte dhe i thjeshte ky.

Me te tille pa pergjegjeshmeri e mungese thellesie kerkimi perpara deklarimeve kaq te rendesishme, ne fakt hidhen hije te forta dyshimi per cdo deklarim e konfirmim te deritanishem apo te ardheshem. (E.K/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *