Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

A do të pranojnë Metën si negociator? Balla tregon kushtin e vetëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se PS është e gatshme të komunikojë me PD dhe LSI, por sipas tij aktualisht ka vetëm një autokrizë të krijuar nga opozita për nevojat e saj të brendshme.

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, se si do t’i përgjigjej mazhoranca ftesës së Presidentit, nëse kreu i shtetit do i ftonte në një tryezë për të zgjidhur ngërçin, Balla tha:

“Asnjëherë nuk mungon nga ana jonë dëshira, vullneti dhe gatishmëria për të komunikuar me PD dhe LSI. Kemi disa çështje për të cilat është i rëndësishëm bashkëpunimi, jemi gati të ulemi për reformën zgjedhore dhe të jetë gati për zgjedhjet e 30 Qershorit. Zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri do të zhvillohen, por ato do të zhvillohen në 21, 22 ose 23 Qershor të vitit 2021.”

(E.K/FAXWEB.AL)

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *