Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Qarkullonte me ármë me vete, árrestohet 35-vjeçari laçjan

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me ármë zjarri me vete, policia e Kurbinit ka bërë të mundur árrestimin e një 35-vjeçarit i cili qarkullonte me ármë zjarri me vete.

Shtetatsit me inicialet A.T. banues në Laç, iu sekuestrua një ármë zjarri pistolet, me krehër me 9 fishekë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprën penale “Àrmëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

Njoftimi i policisë

Policia godet një tjetër rast të ármëmbajtjes pa leje.
Qarkullonte me ármë zjarri me vete, vihet në pranga 35-vjeçari.
Sekuestrohet një ármë zjarri pistoletë, me krehër me 9 fishekë.

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me ármë zjarri me vete, shërbimet e Policisë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, árrestuan në flagrancë shtetasin:

-A. T., 35 vjeç, banues në Laç, Kurbin.
Àrrestimi i tij u bë pasi Policia kishte marrë informacion në rrugë operative për një shtetas që qarkullonte me armë zjarri në automjet. Shërbimet e Policisë, në qytet Laç, kanë bërë ndalimin e mjetit tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin A. T. dhe gjatë kontrollit të ushtruar kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një ármë zjarri pistoletë, me krehër me 9 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.