Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

320 mijë Euro përmes mashtrimit me apartamentet, kush është administratorja zhvatëse në kryeqytet

Rastet e mashtrimeve në vendin tonë nuk kanë të sosur dhe ato me pronën zënë vendet kryesore. Shitja nga dy herë e pallateve është bërë një gjë shumë e zakonshme, saqë njerëzit kanë filluar ‘’luten’’ para se të blejnë një apartament.  Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 55-vjeçare me detyrë administratore pranë një firme ndërtimi e cila akuzohet për mashtrim.

Sipas të dhënave zyrtare, gruaja kishte mashtruar një 56-vjeçar duke i premtuar 4 apartamente dhe i ka marrë 318.580 euro por i ka shitur tek persona të tjerë.

“Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë bërë të mundur ndalimin e shtetases Vjollca Hoxholli, 55 vjeçe, banuese në Tiranë. Kjo shtetase që prej vitit 2007 kryen funksionin e Administratores tek një Firmë Ndërtimi dhe në këtë periudhë kohore dyshohet se me anë të mashtrimit ka premtuar shitjen e katër apartamenteve në rrugën “Teodor Keko”, shtetasit D. S., 56 vjeç, dhe pasi ka përvetësuar shumën monetare prej 318.580 eurosh i ka shitur ato te shtetas të tjerë, më konkretisht, njërin prej tyre shtetasit E. M., 43 vjeç, banues në Tiranë”, deklaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale, “Fshehje e të ardhurave”, “Mashtrim” dhe “Falsifikim i dokumenteve (kontrata). (E.K/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.