Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

2020 nis me lëkundje të forta nga tërmeti, ja ku ishte epiqendra

Viti i Ri ka nisur me një lëkundje të fortë sizmike ku në bazë të të dhënave të faqes evropiane EMSC, në orët e para të mëngjesit të sotëm një tërmet me magnitudë 4.2 ballë ka lëkundur Durrësin ndërsa epiqendra ka qenë në Detin Adriatik.

Tërmeti është ndjerë në orën 03:53 të mëngjesit të sotëm, ndërsa kishte një thellësi rreth 10 km, me largësi rreth 27 km në Veri Perëndim të Durrësit.

Prej më shumë se një muaji, që pas tërmetit të 26 Nëntorit që shkaktoi 51 viktima dhe qindra të plagosur, lëkundjet në vendin tonë kanë qenë pothuajse të vazhdushme por me forcë relativisht të ulët duke përjashtuar raste të rralla kur i ka kaluar 5 ballë.

Ky i sotmi është i pari për vitin 2020, ndërsa nuk është rapotuar për shkaktimin e ndonjë dëmi.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.