10 mins më parë

  “S’kemi fuqi punëtore për kantieret, do kërkojmë nga jashtë”, Rama tregon opsionet ku do të…

  Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mëngjesin e sotëm mbledhjen e qeverisë, për të diskutuar në lidhje me rindërtimin e zonave…
  9 hours më parë

  Aksident me vdekje, makina përplas 36-vjeçarin

  Një 32-vjeçar ka humbur jetën pasditen e sotme si pasojë e një aksidenti të ndodhur rreth orës 16:47. Lajmi është…
  9 hours më parë

  Braçe e pranon për herë të parë: Milot-Balldre është anuluar, kompania nuk i…

  Zv/Kryeministri Erion Braçe deklaroi sonte për herë të parë se koncesioni i rrugës Milot-Balldre është anuluar dhe argumentoi se  kompania…
  10 hours më parë

  “Intelektuali shqiptar ka rënë në politizim”, Artan Fuga: Politika jonë e pamenduar nga shkenca

  Artan Fuga ishte i ftuar i emisionit “Oda” në Fax News me gazetaren Edona Haklaj ndërsa ka folur për botimin…
  11 hours më parë

  Prokuroria nis hetimet në Lezhë, 51 pallate të pabanueshme. Cilat janë pikat ku do përqëndrohen

  Prokuroria e Lezhës ka nisur verifikimet për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas burimeve i drejtuesi i…
  11 hours më parë

  “Çdo ditë që kalon e rëndon traumën tek qytetarët”, Basha: Të nisë menjëherë rikonstruksioni i…

  Lulzim Basha ka hedhur kritika të ashpra ndaj qeverisë pasi sipas tij, kur janë bërë 11 ditë nga tragjedia e…
  12 hours më parë

  “Do të them të vërteta rrënqethëse”, Agron Tufa nuk dorëzohet: SHISH dhe Policia janë plot…

  Ish-kryetari i Institutit për Studimin e Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa ka paralajmëruar se shumë shpejt do të nxjerrë në…
  12 hours më parë

  Basha emëron këshilltarin e ri për Sigurinë, kush është gjenerali me 35 vite eksperiencë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur të emërojë Piro Ahmetajn si këshilltar të tijin për Sigurinë Kombëtare. Në…
  13 hours më parë

  Ishte në kërkim nga drejtësia, zbulohet lidhja e 56-vjeçarit të arrestuar sot me “Ben Qimen”

  Ahmet Isufaj është 56-vjeçari që ra në prangat e Policisë së Fierit ditën e sotme. Ai ishte shpallur në kërkim…
  13 hours më parë

  VIDEO/ “Tërmeti shembi shtetin shqiptar”, Fatbardh Kadili: Pse Basha nuk e pranoi ftesën e Ramës…

  Ish-deputeti demokrat, Fatbardh Kadili than ë studion e Fax News se tërmeti i 26 Nëntorit nuk shembi vetëm banesa, por…
  13 hours më parë

  Ndocaj bën deklaratën e fortë: Dako tani është vrasës, bashkë me Ramën duhet të shkojnë…

  Sekretari i Përgjithshëm i ADK, Eduard Ndocaj e quajti ish-kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, vrasës të banorëve që…
  14 hours më parë

  Macroni sfidon presionin e BE ndaj Francës për negociatat

  Presidenti i Francës Emanuel Macron dërgoi javën që po përfundon disa mesazhe në drejtim të Shqipërisë. Fillimisht, me një mesazh…
  14 hours më parë

  “Masakra e Reçakut, trillim”, Gent Cakaj i ‘hakërrehet’ Vuçiçit: Skandaloze propaganda Goebbelsiane e Millosheviçit

  Dënimi me dy vite burg i ish-ministrit  të Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq nga Gjykata e Prishtinës ka ndezur…
  14 hours më parë

  “Mund të shpërthejnë viroza”, Malaj thirrje qeverisë të marrë masat: Duhet plan kombëtar veprimi pas…

  Ish-deputetja e LSI, Nora Malaj i bëri thirrje qeverisë që të miratojë një plan kombëtar veprimi për të menaxhuar situatën…
  15 hours më parë

  U arrestuan për shpërdorim detyre, lihen të lirë 3 punonjësit e IKMT

  Sot në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Berat, pas një seance prej një ore, trupi gjykuës i përbërë nga gjyqtar Durim…
  15 hours më parë

  Presionet e qeverisë ndaj medias, KShM informon KiE dhe i jep “shuplakë” Ramës: Të mos…

  Kërcënimet dhe presionet e vazhdueshme të kryeminsitrit Edi Rama ndaj mediave pas tërmetit kanë shqetësuar Këshilli Shqiptar të Mediave. KShM…
  15 hours më parë

  Ftesa e Ramës për bashkëpunim, Basha mesazh nga Durrësi: Po të isha në qeveri, s’do…

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të refuzojë bashkëpunimin me kryeministrin Edi Rama. Ky i fundit, pas ditëve të…
  16 hours më parë

  “U shpëtuan 39-persona nga autoritetet vendase”, Ardi Veliu: Ja sa para grumbulluan punonjësit e Policisë…

  Drejtori i Policisë së Shteti Ardi Veliu ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka falenderuar pononjësit e Policisë…
  16 hours më parë

  “Para koncesionit askush nuk ka ardhur me gërshërë me vete’, mjeku ‘rrëzon’ alibinë e Ramës:…

  Kirurgu Artan Koni reagoi pas refuzimit të kryeministrit Edi Rama për të anuluar koncesionin e sterilizimit. Duke marrë shkas nga…
  17 hours më parë

  Godina e dëmtuar nga tërmeti, Gjykata e Durrësit zhvendoset në Kavajë

  PËR RIFILLIMIN E VEPRIMTARISË DHE SHËRBIMEVE GJYQËSORE TË GJYKATËS SË APELIT DURRËS DHE TRANSFERIMIN E PËRKOHSHËM TË SELISË SË SAJ PRANË…
  17 hours më parë

  Edhe Erdogan s’ia beson Ramës rindërtimin, ja çfarë deklaron ambasadori turk (Kisha apo xhamia në…

  Ambasadori i Turqisë Murat Yoruk ka folur lidhur me ndërtimet që do të kryejë Turqia në vendin tonë, dhe që…
  18 hours më parë

  “Përse nuk mbeta dhe unë brenda”, gazetarja sjell dëshmitë rrëqethëse të komisar Ajetit: Diena më…

  Nga Klodjana Lala  Drama e Komisar Ajetit dhe përqafimi prej babai me zemër të plagosur! 30 sekonda….vetëm 30 sekonda fatale…
  19 hours më parë

  Hetimet në Durrës, Prokurorëve nuk u jepen akt-konstatimet, në Bashki mungojnë lejet e ndërtimit

  Prokurorët që po hetojnë cilësinë e ndërtimeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, po hasin në vështirësi. Burime nga…
  19 hours më parë

  “Shmangni arnimet”, inxhinierja Bozo flet për grupet e inspektimit: 25-30 vjeçarët pa eksperiencë, duhet kryer…

  Inxhinierja Luljeta Bozo, është kthyer në këto 10 ditët e fundit, në një prej zërave kryesorë në media, duke qetësuar…
  20 hours më parë

  Meta vizitë në Kalanë e Krujës pas tërmetit shkatërrues, flet edhe për anulimin e tubimit…

  Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e sotme për të inspektuar kalanë e Krujës, një nga kalatë e cila pësoi…