Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zyrtari i lartë në policinë e Tiranës me COVID-19, dyshohet se janë infektuar dhe 4 kolegë të tij

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur ditën e sotme se në 24 orët e fundit nga 234 testime kanë rezultuar pozitiv vetëm 9 persona.

6 raste të reja janë në Tiranë dhe 3 në Elbasan, ndërsa qytetet e tjera nuk kanë numëruar raste të reja. Zonat më të prekura deri më tani janë Tirana, Shkodra, Fieri dhe Durrësi.

Ndërkaq në Tiranë raportohet se shefi i dhomave të Shoqërimit në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, është infektuar me koronavirus dhe sipas burimeve dyshohet se janë prekur nga COVID-19 edhe 4 kolegë të tij.

Kujtojmë se Tirana regjistron numrin më të lartë të personave të prekur më COVID-19, me 196 raste, ndërkohë që betejën me këtë sëmundje e kanë humbur deri tani 22 qytetarë.

Gjatë 24 orëve të fundit, 11 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve, duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 165.

Në shërbimin infektiv aktualisht janë 52 të shtruar. 5 prej tyre janë në terapi intensive. Në spitalin COVID 2 “Shefqet Ndroqi”, janë 6 pacientë të shtruar gjithsej. 5 pacientë janë në terapi intensive, 4 prej të cilëve janë të intubuar. Në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 58 pacientë.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *