AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Zyrtari britanik në Hungari vdes nga koronavirusi

Zëvendës Ambasadori Britanik në Hungari, Steven Dick, 37 vjeç, ndërroi jetë të martën pasi rezultoi pozitiv me COVID-19.

Dick u bë Zëvendës Shefi i Misionit në Ambasadën Britanike Hungari në Dhjetor 2019.

“Steven ishte një person shumë i dashur. Ai ishte i sjellshëm, bujar dhe bënte shumë shaka. Kishte gjithmonë ëndrra për të punuar për Zyrën e Jashtme dhe federatën dhe ai ishte shumë i lumtur që përfaqësonte vendin tonë jashtë shtetit. Ne jemi të shkatërruar nga humbja e tij dhe kërkojmë intimitet në këtë kohë tragjike”, thanë prindërit e tij Steven dhe Carol Dick, thanë:

Ai e filloi karrierën e tij në vitin 2005 me Bankën e Skocisë si trainer i diplomuar, ku kaloi tre vjet, përpara se të transferohej në Drejtorinë e Migracionit në Zyrën e Jashtme.

“Jam pikëlluar shumë nga lajmet për vdekjen e Stivenit dhe zemra ime u del prindërve të tij Steven dhe Carol. Steven ishte një diplomat i përkushtuar dhe përfaqësoi vendin e tij me aftësi dhe pasion të madh. Ai do të mungojë për të gjithë ata që e njohën dhe kanë punuar me të”, tha Sekretari i Jashtëm Dominic Raab

Hungaria ka regjistruar 226 raste me koronavirus, dhe 10 vdekjeve

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *