Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

ZYRTARE: Mourinho merr drejtimin e ekipit të ri në ligën angleze

Jose Mourinho është zyrtarisht trajner i ri i Tottenham Hotspur.

Ish-trajneri i Chelsea dhe Manchester United, Mourinho ka nënshkruar kontratë deri në fund të sezonit 2022-2023, ka njoftuar klubi londinez.

“Kualiteti në skuadër dhe në akademi më bën të kënaqur. Të punoj me këta futbollistë është diçka joshëse”, deklaroi portugezi.

Mourinho merr drejtimin e Tottenhamit ku pas 12 javësh kampionat renditet në vendin e 14-të me vetëm 14 pikë të grumbulluara duke marrë vetëm 3 fitore, 5 barazime dhe 4 humbje.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *