Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

La 3 kg ar në tren, në kërkim personi misterioz në Zvicër

Ndërsa shumë prej nesh kanë lënë diçka në një tren – një telefon, një portofol, kufje – është shumë e pamundur që të keni endur në platformë duke lënë pas një bagazh prej ari.
Epo, një person në Zvicër e ka bërë, dhe autoritetet zvicerine po e kërkojnë.

Po bëhen përpjekje për të gjetur pronarin e më shumë se 3 kg ar që mbeti në një karrocë tetorin e kaluar. Grumbulli, me vlerë rreth 152,000 £ (191,000 dollarë), u gjet në një tren midis St Gallen dhe Lucerne. Pronari ka pesë vjet mundësi për të kërkuar mallin në prokurorinë në Lucerne, thuhet në një deklaratë zyrtare.

Zbulimi po bëhet publik vetëm tani pasi përpjekjet për të gjetur pronarin ishin të pasuksesshëm.Është e paqartë se si autoritetet do të verifikojnë pretendimet e secilit që thotë se ari është i tyre.

A mendoni se duhet të hapen shkollat në 14 shtator sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *