Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Zv.ministri zbulon rolin e Sandër Lleshajt në nxjerrjen e Alvinit nga kampi

Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari i ftuar në “Open” ka treguar edhe rolin e ministrit Sandër Lleshajt në rastin e Alvin Berishës.

Lamallari tha se prania e Lleshajt, ishte e nevojshme për lehtësi të tërheqjes së Alvinit. Gjithashtu zvministri theksoi kjo vizitë ishte e nevojshme përvendosjen e kontakteve për të tërhequr edhe shqiptarët e tjerë.

Pyetje: Cili ishte roli i zotit Lleshaj?

Lamallari: Prania dhe asistenca e autoriteteve shqiptare do të ishte shumë me vlerë. Fakti që një delegacion shqiptar vajtën atje. Ishte përgjegjësi e autoriteteve shqiptare. Së pari kishte lidhje me lehtësimin e proceduarave sepse Alvini është shtetas shqiptare. Së dyti, kjo vizitë ishte e nevojshme për të vendosur kontaktet e nivelit të lartë me autoritetet vendase për të mundësuar edhe kthimin e të tjerëve në Shqipëri.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *