Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Zoti Rama po ta them këtu”, Elvis Naçi tregohet i prerë: Ose do bëhet diçka si duhet, ose…

Kryeministri Edi Rama ka organizuar ditën e sotme një mbledhje me Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku ishin të pranishëm edhe shumë kryetarë fondacionesh që kanë mbledhur ndihma për rindërtimin e banesave nga tërmeti.

Imami Elvis Naçi iu bashkua propozimit që çdo lëvizje nga fondet e mbledhura për njerëzit e prekur nga tërmeti do të bëhet transparente.

Tepër i prerë, Naçi u shpreh se në të kundërt, ai dhe gazetari i Top Channel-it, Marin Mema nuk do t’u bashkohen më mbledhjeve të ngjashme.

“Shqipëria ka ardhur koha të krijojë disa standarde. Nuk jemi Zvicra dhe as Gjermania. Duam ti mësojmë atyre që edhe qindra mijëra miliona euro që thamë, do ti bëjmë transparente deri në një. Ai që do na japi shtëpinë do të na ulë çmimin. Zotit Rama po ta them këtu, o do të bëhet diçka siç duhet ose unë me Marinin në tavolinat e tjera nuk do të jemi këtu. Do të dalim veç me fondacione të vogla, por jo të bëhet si tek tezgat. Nëse do bëhet si tek tezgat, më mirë pak dhe faqebardhë”, tha Imami Elvis Naçi.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 564 votes
  564 votes 4%
  564 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13589
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.