VIDEO/ Zjarri shkrumbon sipërfaqe të mëdha me shkurre në zonën e Tales në Lezhë, rrezikohen banesat

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën e kënetës në Tale të Lezhës. Flakët janë favorizuar nga era dhe si pasojë janë përhapur edhe më shumë. Ndërkohë mësohet se deri tani në vendngjarje kanë mbërritur dy automjete zjarrfikëse për të bërë të mundur vënien nën kontroll të flakëve që deri më tani kanë djegur sipërfaqe … Continue reading VIDEO/ Zjarri shkrumbon sipërfaqe të mëdha me shkurre në zonën e Tales në Lezhë, rrezikohen banesat