Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Zhdukja misterioze, flet vëllai i kapitenit turk: Ja kë priste të takonte, shtypi shqiptar shkruan të pavërteta

‘Misteri i Atik Beut nuk po zgjidhet, asnjë informacion nga kapiteni Sezgin. Ai po priste të kthehej në shtëpi e të takonte familjen e tij’. Gazeta më e madhe turke Hyrriet ka shkruar mbi zhdukjen misterioze të Sezgin Yavuz’dan, kapitenit turk të jahtit i cili u gjend i braktisur pak ditë më parë 12 milje larg portit të Shëngjinit.

Atik Beu, më pas u dërgua në Portin Shëngjin, policia shqiptare kreu një hetim të hollësishëm. Ekipet nga Tirana kërkuan gjithashtu mbështetjen e Interpolit. Në varkë nuk kishte shenja gjaku ose përleshjeje. Vëllai i tij Bayram Yavuz, një marinar si vetë Kapiteni Sezgin Yavuz, tha:

Vëllai im u bashkua me ekipin e jahtit vitin e kaluar. Varka ishte në Fethiye. Këtë vit ata vizituan Kroacinë. Folëm për herë të fundit të mërkurën e kaluar. Gjithçka ishte normale. Ai ishte në rrugën e kthimit. Ai po priste të takonte sa më parë gruan dhe fëmijën e tij. Kur u gjetën, motorët e anijes ishin ndezur. Nuk ka gjak në varkë. Nëse ai ra dhe goditi kokën diku, do të kishte një gjurmë gjaku. Ai është një detar i mirë. Shpresojmë të kthehet tek ne sa më shpejt të jetë e mundur. Të gjitha të shkruara nga shtypi shqiptar për varkën dhe vëllain tim janë fiktive. ” Hyrriet

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *