Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Zgjedhjet e parakohshme dhe shpërndarja e Kuvendit, Ilir Meta pret në takim Sali Berishën

Presidenti Meta është duke zhvilluar ditët e fundit një seri takimesh me opozitën dhe ish-funksionarë të lartë të shtetit, me qëllim dhënien fund të krizës politike në të cilën ndodhet vendi prej afro një viti.

Në kuadër të këtyre takimeve, Meta do të presë në një takim në orën 12:00 të mesditës së sotme dhe ish-kryeministrin dhe presidentin Sali Berisha.

Po ashtu në zyrën e Metës gjatë ditës së sotme do të shkojnë dhe Alfred Moisiu, Bamir Topi dhe Bujar Nishani, ndërsa dje pati një bisedë të gjatë mes kreut të shtetit dhe ish-presidentit Rexhep Mejdani.

Në takimin që pati dje me përfaqësuesit e opozitës, Meta përshëndeti kërkesën e tyre për zgjedhje të parakohshme, ndërsa një prej temave të diskutimit ishte dhe ajo mbi Reformën në Drejtësi, dhe ngërçin në Gjykatën Kushtetuese.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.