Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Zgjedhjet e 25 prillit, Yuri Kim takon kryetaren e OSBE Gacek: Çfarë paralajmëron Ambasadorja

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë ka takuar këtë të hënë kryetaren e OSBE-së në vendin tonë, Urszula Gacek, me të cilën ka diskutuar për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

Konkretisht, Ambasadorja Kim thotë se kanë diskutuar për monitorimin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, duke shtuar se ajo vetë së bashku me skuadrën nga Ambasada Amerikane do të zbresin në terren për monitorim.

“Diskutova me ambasadoren Urszula Gacek, kryetarja e OSBE-së në Shqipëri, për monitorimin e zgjedhjeve të 25 prillit. SHBA mbështet këtë mision të rëndësishëm, që përfshin dhe vëzhguesit kontribues. Ambasada Amerikane gjithashtu do të shpërndajë skuadrën tonë përreth vendit, përfshirë dhe mua,” shkruan Kim.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.