Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Yuri Kim sërish thirrje për të mos shitur votën: Mos e dorëzo fuqinë tënde te kriminelët

Ambasadorja amerikanë në Tiranë, Yuri Kim u ka bërë sërish thirrje qytetarëve për të mos shitur votën.

Përmes një postimi në ‘Twitter’, Kim iu bën apel të gjithë shqiptarëve që do të votojnë në zgjedhjet parlametare të 25 Prillit që të mos shesin votën e tyre, pasi ajo do të përcaktojë të ardhmen.

Kim ka rishpërndar postimin e kreut të KQZ-së, Ilirjan Celibashi i cili i bën thirrje qytetarëve që të denoncojnë rastet korruptive të shitblerjes së votës dhe financimit të paligjshëm të fushatës zgjedhore në poralin e denoncimeve në KQZ.

Yuri Kim:

“Mos e shitni të drejtën tuaj. Mos ia dorëzoni fuqinë tuaj kriminelëve. Vetëm TI duhet të zgjedhësh të ardhmen tënde”

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.