Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Zgjedhja Prokurorit, Ferhati në ‘Fax News’: Ne nuk na lejon ligji ta lëm vendin e prokurorit bosh, qoftë dhe i përkohshëm (VIDEO)

Klotilda Ferhati e ftuar në Fax News u shpreh se opozitës i është bërë thirrje ti lërë debatet, të zbatoj ligjin në të mirë të vendit dhe që opozita të bashkëpunojë në të mirë të shqiptarëve për zgjedhjen e prokurorit. 

“Opozitës i kemi bërë thirrje ti lëri debatet, të zbatoj ligjin në të mirë të vendit. Për këdo që arrin të kuptojë është shumë e thjeshtë. Ne mund ta kishim caktuar pa bërë fare këto procedura, por duam opozitë dialog, të zbatojmë ligjin. Kjo që ne bëjmë është e konfirmuar në ligj, nga të gjithë ekspertët botëror. Bëhët fjalë për zbatim direkt të ligjit. Ne sdo ta lëm bosh vendin e prokurorit, ne si kuvend mbajmë përgjegjësi për mos zbatim te ligjit.

Plotësimi i vendit vakant është dispozitë. Në nuk na lejon ligji ta lëm vendin bosh qoftë dhe i përkoshëm, është detyrë jo e drejtë. 

 “Do ishte mirë që opozita të bashkpunonte , ky është një process në zbatim të ligjit. Është fyese që në momentin që maxhoranca dëgjoj parashtrimet e opozitës, ato braktisën seancën. Mund të na kishin dëgjuar sepse është një çështje që duhet të na bashkojë, më shumë se të na ndajë.”(M.Q/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *