Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zbulohet lista, kush janë kandidatët për gjyqtarë të Kushtetueses (Emrat)

Është zbuluar lista me 9 kandidatët që kanë shprehur interesin për të marrë vendet e lëna bosh në Gjykatën Kushtetues.

Disa prej emrave kanë punuar më herët si këshilltarë ligjor pranë Gjykatës Kushtetuese.

Fjona Papajorgji është këshilltare në Gjykatën Kushtetuese.

Arta Vorpsi këshilltare ligjore pranë Gjykatës Kushtetuese.

Avni Shehu avokat

Klodian Rado, ish-gjyqtar dhe Këshilltar Ligjor

Elsa Toska, këshilltare ligjore pranë Gjykatës së Lartë

Ilir Mustafaj ish-anëtar i këshillit të lartë të Drejtësisë

Njoftimi i Kuvendit: 

Pas shpalljes nga Kuvendi i Shqipërisë, në datën 4.3.2019, të hapjes së procedurave të aplikimit për vakancën e plotë për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese që do të zgjidhet nga Kuvendi, kanë paraqitur kërkesën për shprehje interesi, si dhe dokumentacionin përkatës, kandidatët:

  1. Arta Vorpsi
  2. Avni Shehu
  3. Elsa Toska
  4. Fiona Papajorgji
  5. Klodian Rado
  6. Kostandin Kazanxhi
  7. Mitat Dautaj
  8. Ilir Mustafaj
  9. Valbona Bala (Pajo)

(E.K/FAXWEB.AL)

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *