Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zbulohen detaje të reja nga ”Operacioni Forca e Ligjit”, 250 subjekte nën hetim, në sitë të moshuar, adoleshentë dhe kompani ndërtimi

Faxëeb.al mëson detaje të reja nga Operacioni Forca e Ligjit, që pritet të nisë sot në të gjithë vendin, dhe synon vendosjen përpara drejtësisë së të fortëve, dhe sekuestrimin e pasurive që nuk justifikohen.

Burime bëjnë me dije se janë gati 250 subjekte që do të vendosen fillimisht nën hetim, ndërsa operacionet e para do të kryhen në qytetet kryesore të vendit, ku dhe influence e krimit do të jetë më e madhe.

SPAK kryen verifikim brenda 15 ditëve, dhe gjykata jep vendim po brenda një afati 15 ditor nëse konfiskohet prona apo jo, brenda 30 ditëve përfundon i gjithë procesi.

Hetimet do kryhen fillimisht për pasuritë e personave me rekorde kriminale qe dyshohet se pasurinë e kanë vënë nga aktiviteti në fushën e drograve dhe krimit të organizuar.

Në sitë do kalojnë edhe adoleshentë, të moshuar, kompanitë e ndërtimit, që nuk justifikojnë pasuritë e tyre. Të dyshuarit duhet të plotësojnë një formular për deklarimin e burimit të pasurisë brenda 48 orëve.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *