Zbulohen 30 kallëpe me C-4, celulare për t’u lidhur me mina, arrestohen dy persona

Policia e Lezhës ka arrestuar dy persona, pasi iu ka gjetur një sasi të konsiderueshme lëndësh plasëse, dhe paisjesh të tjera që shërbejnë për ndërtimin e minave me telekomandë. Dyshohet se dy personat e arrestuar po tentonin që ti shisnin lëndët plasëse, kundrejt përfitimit financiar. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se persona e arrestuar … Continue reading Zbulohen 30 kallëpe me C-4, celulare për t’u lidhur me mina, arrestohen dy persona