AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Zbardhet urdhëri i ministres: Ja kur do të zhvillohen provimet kombëtare për klasat e 9-ta

Ministria e Arsimit ka bërë publike datat kur do të zhvillohen provimet kombëtare për nxënësit e klasave të nënta për vitin shkollor 2019-2020.

Në bazë të një njoftimi meësohet se provimet do të zhvillohen në muajin qershor nga data 16- 23.

Më datë 16 qershor, do të zhvillohet provimi i gjuhës së huaj ndërsa më 19 qershor  nxënësit t’i nënshtrohen provimit të gjuhës shqipe dhe më pas 23 qershor do të jetë i matematikës.

Në udhëzimin e shpërndarë me firmë të  ministres Shahini, janë të përcaktuara edhe procedurat e hartimit të testeve.

Testet do të nisin në orën 10:00 dhe do të zgjashin 2 orë e 30 minuta.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *