Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Zbardhet urdhëri i ministres: Ja kur do të zhvillohen provimet kombëtare për klasat e 9-ta

Ministria e Arsimit ka bërë publike datat kur do të zhvillohen provimet kombëtare për nxënësit e klasave të nënta për vitin shkollor 2019-2020.

Në bazë të një njoftimi meësohet se provimet do të zhvillohen në muajin qershor nga data 16- 23.

Më datë 16 qershor, do të zhvillohet provimi i gjuhës së huaj ndërsa më 19 qershor  nxënësit t’i nënshtrohen provimit të gjuhës shqipe dhe më pas 23 qershor do të jetë i matematikës.

Në udhëzimin e shpërndarë me firmë të  ministres Shahini, janë të përcaktuara edhe procedurat e hartimit të testeve.

Testet do të nisin në orën 10:00 dhe do të zgjashin 2 orë e 30 minuta.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *