Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ku me e ditë unë se çmèndèn ata k**a, mos u jep lek”/ Zbardhen pèrgjimet, Arbër Çekaj dhe menaxheri nxehen me Tatimet: Janë fisq*ra plèra, njëherë thanë mbaruam

Zbardhen përgjimet e dosjes së Arbër Çekajt, i cili u dènua me 14 vite bùrg pasi në kontenieret me banane te firmes se tij u gjeten sasia rekord prej 613 kilogramëve kòkainë, që u kapën në Durrës, në muajin shkurt të vitit 2018.

Në mesazhet e pèrgjimeve, që janë në dosjen e Pròkurorise, mes tyre ka biseda të Çekajt dhe menaxherit të tij Donaldit, që tashmë kërkon pafájësinë në gjykátën e Apelit. Ky i fundit njoftonte Çekajn për kohën e shkarkimit të ngarkesës së frutave. Në bisedë Donaldo dhe Arbëri nxèhen teksa ofèndòjnë ata të Tatimeve.

PERGJIMET E PLOTA
Donaldo 27/02/2018 17:52:35: Po më kërkojnë nr tënd; Donaldo 27/02/2018 17:52:45: T’ju jap këtë
Arbër 27/02/2018 17:53:10: Po; Arbër 27/02/2018 17:53:19: Ky në What Up; Arbër 27/02/2018 17:54:37: 004917620027457; Arbër 27/02/2018 17:54:44: Ky është telefoni; Arbër 27/02/2018 17:55:01: Ndërsa në Whats up është ky që po të shkruaj.

Është zhvilluar një bisedë midis punonjësit të pòlicisë dhe Arbër ÇEKAJ e cila ka zgjatur 00:02:46 por nuk është transkriptuar me qëllim nga ana e pròkurorit dhe oficerëve të pòlicisë gjyqësore. Në këtë bisedë e cila ka zgjatur dy minuta e dyzetë e gjashtë sekonda (02:46) është komunikuar nga ana e oficerit të AntiNárkotikut, i cili i është prezantuar Arbër ÇEKAJ për funksionin e tij dhe e ka pyetur se ku ndodhej…

Rrjedha e bisedës së mësipërme të transkriptuar vazhdon si më poshtë:

Arbër 27/02/2018 18:09:36: Çfarë problemi ka?; Donaldo 27/02/2018 18:10:09: Se di akoma s’po më thonë; Arbër 27/02/2018 18:10:27: Ok; Arbër 27/02/2018 18:10:39: A i morët frutat; Arbër 27/02/2018 18:10:47: Apo akoma?; Donaldo 27/02/2018 18:11:12: Jo, jo janë shkarkuara jashtë frutat e ne po presim këtu te gjithë.; Arbër 27/02/2018 18:11:26: Ok

Arbër 27/02/2018 20:24:48: O vlla mbaruat?; Arbër 27/02/2018 20:24:58: Se ju lanë aty; Arbër 27/02/2018 20:25:33: Je që në mëngjes në punë; Donaldo 27/02/2018 21:18:16: Jo me këtu jemi akoma i ngarkuam; Arbër 27/02/2018 21:18:35: Pse o vlla?; Arbër 27/02/2018 21:18:40: Çfarë kanë?; Donaldo 27/02/2018 21:18:43: E po presim te japin ok që të dalim; Arbër 27/02/2018 21:18:52: A janë normal?;

Arbër 27/02/2018 21:18:59: 12 ore aty; Donaldo 27/02/2018 21:19:23: Le se jemi ngrire (zënë); Arbër 27/02/2018 21:19:35: Ma bëni hallall; Donaldo 27/02/2018 21:19:42: Ka presim jemi besoj mbarojmë për nja gjysmë ore; Donaldo 27/02/2018 21:19:42: Jo mo ça faji ke ti; Arbër 27/02/2018 21:19:57: se nuk isha vet aty; Donaldo 27/02/2018 21:19:59: po këta fisq*ra plèra mùtí;

Arbër 27/02/2018 21:20:16: Po ku me e ditee unë se çmèndèn ata k**a; Arbër 27/02/2018 21:20:25: Na kane marrë inat; Arbër 27/02/2018 21:20:39: Tatimet, këta s’po kuptoj çfarë kanë?; Donaldo 27/02/2018 21:20:47: Vari k***in se për inat janë ka na e bëjnë për me marrë Lek; Arbër 27/02/2018 21:21:02: asnjë leke mos jua jep;

Donaldo 27/02/2018 21:21:09: asnjë kafe s’ja u dhamë; Donaldo 27/02/2018 21:21:13: se lek të harrojnë; Arbër 27/02/2018 21:21:14: nëse ju lanë nje muaj atë; Arbër 27/02/2018 21:21:20: Kontrolloni thuaj; Arbër 27/02/2018 21:21:47: po për ditë me kontroll i kemi atje po aty po skaner tee gjitha tani çfarë duan ma shumë; Arbër 27/02/2018 21:21:59: Shtet koti; Donaldo 27/02/2018 21:22:09: Shtet hájdut; Arbër 27/02/2018 21:23:14: ok më trego pra

Arbër 27/02/2018 21:23:29: Edhe a i ke punëtorët me shkarkue; Arbër 27/02/2018 21:23:35: te puna;
Donaldo 27/02/2018 21:23:49: po te puna jane; Arbër 27/02/2018 21:23:35: ok; Arbër 27/02/2018 21:26:40: marrjau letrën e kontrollit; Donaldo 27/02/2018 21:27:19: po po; Arbër 27/02/2018 22:33:13: A mbaruat akoma?; Donaldo 27/02/2018 22:33:55: Jo jo po presim me sjell letrat akoma

Arbër 27/02/2018 22:34:14: A folët me ta?; Arbër 27/02/2018 22:34:24: A janë normal o vlla?; Donaldo 27/02/2018 22:34:38: Ka presim me ardh te gjithë me firmos procesverbalin; Arbër 27/02/2018 22:34:55: S’jemi skllèvër ku k***in janë; Arbër 27/02/2018 22:35:12: Me i fut në gjyq; Arbër 27/02/2018 22:35:40: Qënkan jo normal;

Donaldo 27/02/2018 22:36:09: Ishalla mbarojmë sonte njëher e vari k**n se ca me ju ba; Arbër 27/02/2018 22:36:09: Pse thonë s’bën sonte apo si; Donaldo 27/02/2018 22:36:47: Po shkon ora 11; Arbër 27/02/2018 22:36:57: E di; Donaldo 27/02/2018 22:36:58: Nuk të lënë me dalë pas orës 11;

Arbër 27/02/2018 22:37:07: Po thirrju; Arbër 27/02/2018 22:37:12: Po thuaju o vëlla; Arbër 27/02/2018 22:37:17: Çfarë po bëni?; Arbër 27/02/2018 22:37:22: Me kënd je aty; Donaldo 27/02/2018 22:37:28: S’kanë gjë në dorë këta; Donaldo 27/02/2018 22:37:39: Po presin me ardh nga Tirana; Arbër 27/02/2018 22:37:40: Kush ka në dorë;

Donaldo 27/02/2018 22:37:47: Me Tosin jam; Arbër 27/02/2018 22:37:52: Me ardhë pse?; Arbër 27/02/2018 22:38:01: A e kontrolluan?; Arbër 27/02/2018 22:37:20: Ai që fola me të tha jam nga Tirana; Donaldo 27/02/2018 22:38:26: Po po me firmos procesverbalin ata që ishin ne Kontroll; Donaldo 27/02/2018 22:38:32: Ata po presim që fole ti?;

Arbër 27/02/2018 22:38:35: Antinárkotiku; Donaldo 27/02/2018 22:38:36: Me ardh me firmos; Arbër 27/02/2018 22:38:35: Po a janë normal pse ikën pa firmos?; Arbër 27/02/2018 22:39:09: Kush jua ka numrat?; Arbër 27/02/2018 22:39:21: Nuk është Arlindi; Donaldo 27/02/2018 22:39:42: Jo ka ik Arlindi se njëherë thanë mbaruam; Donaldo 27/02/2018 22:39:50: S’di është e ngatërrume.

Kujtojmë që Arbër Çekaj tashmë kërkon pafájësinë në Apel. Në seancën maratonë prej 9 orësh më 15 shtator, Çekaj mohoi përfshirjen e tij në ngjarjen e 2018, kur brenda një kontejneri bananesh u gjetën 613 kg kòkáinë të ardhura nga Kolumbia, që kaloi nga Italia, në Portin e Durrësit dhe më pas në magazinën e Çekajt. BW

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *