Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zbardhen emrat e të arrestuarve në megaoperacionin “LIMIT”, në kërkim dhe një shtetas turk me banim në Durrës

Sot pritet dhënia e masës për disa nga të arrestuarit e megaoperacionit policor “LIMIT”, pas të cilit policia në deklaratë zyrtare konfirmoi se janë shkatërruar 4 banda kriminale, kryesisht në trafikun e narkotikëve.

Ndërkohë Faxweb.al ka mësuar disa prej emrave të personave të arrestuar në këtë aksion si dhe të atyre të shpallur në kërkim nga policia.

Gjashtë shtetas, mes tyre një turk është shpallur në kërkim policor nga Policia Shqiptare. Olger Bamllari, Aldo Nesimi, Besjan Balca, Drini Balca, Kristo Ruçi dhe Rexhep Ipek (shtetas turk banues ne Durrës) janë identifikuar nga policia si anëtarë të grupeve të strukturuara kriminale, por që i shpëtuan operacionit “LIMIT” dhe janë tashmë në kërkim ndërkombëtar.

Ndërkohë si pjesëtarë të 4 bandave kriminale janë vënë në pranga:

Aleksander Pepi alias bani
Gjergji Çollaku
Hysni Sadik
Sokol Nesimi
Bilbil Shqalshi
Andrea Caca
Emiliano Kalemi
Eljon Jaho
Festim Çorvaxhi alias Bajraktari
Gjergji Muke
Romeo Tare
Enkelejdi Sadik
Kristo Çobaj
Gjergji Çobaj
Besjan Zenel
Bektash Zenel
Edmir Ballia
Eduart Hoxha
Arber Brahimi
Fejzo Dana
Agron Manka
Ertin Hoxhalli
Vangjel Brahimi

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *