AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Zbardhen emrat e kandidatëve për Gjykatën e Lartë (EMRAT)

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja e Këshillit të Lartë Gjyqësor. Ndërkohë që janë zbardhur edhe emrat e kandidatëve që do të kualifikohen për Gjykatën e Lartë.

Nga lista me 22 kandidatë, 13 nuk janë kualifikuar, njëri është tërhequr, dhe vetëm tetë kanë mundur që të fitojnë garën.

Janë kualifikuar: Theodhori Sollaku, Sokol Sadushaj, Kestrin Katro, Ervin Pupe, Jetmira Rragami, Rezarta Melo, Ardita Arsula dhe Ilir Panda.
Relatori Dritan Hallunaj po paraqet para KLGJ-së parashtrimet e Sergjio Mazrekut, që nuk ka gradë shkencore.

Hallunaj: I takon KLGJ të vendos nëse duhet vijuar të jetë në garë Mazreku, ose jo.
Propozohet që Mazreku, për shkak të mungesës së gradës shkencore, përjashtim nga kandidimi. Vendim: KLGJ përjashton Sergjio Mazrekun nga kandidimi për në Gjykatën e Lartë.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *