Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Yuri Kim reagon për hapjen e negociatave: Ju mbështesim fuqimisht, ja çfarë pasqyron vendimi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e akredituar në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas vendimit të marrë nga ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Kim shprehet një vendim i tillë pasqyron punën e palodhur nga qeveria shqiptare dhe qytetarët, teksa pohon vijimin e mbështetjes së SHBA në reformat dhe hapat e tjerë të nevojshëm për të arritur anëtarësimin

“Vendimi i BE për të hapur bisedimet e pranimit e / # Shqipërisë pasqyron punën e palodhur nga qeveria shqiptare dhe njerëzit. SH.B.A. do të vazhdojë të mbështesë fuqimisht reformat dhe hapat e tjerë të nevojshëm për të arritur anëtarësimin. Urime dhe suksese!”, shkruan Kim teksa ka publikuar edhe postimin e  Komisionerit për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i cili dha së pari lajmin.

 

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.