Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Yuri Kim reagon ‘ashpër’ ndaj PS-së për kandidimin e Tom Doshit: Nga çfarë keni frikë? Pse i lini njerëzit të mendojnë se…

Ambasadorja amerikane në Tiranë, ka reaguar sërish në lidhje me kandidimin e Tom Doshit në zgjedhjet e 25 Prillit. Përmes një postimi në Twitter, larg gjuhës diplomatike dhe në mënyrë të drejtpërdrejtë ambasadorja ka kërkuar nga Partia Socialiste, që ashtu sikurse PD dhe të tjerët, të kërkojë largimin e deputeit Tom Doshi nga gara dhe mos t’i bëjë njerëzit të besojnë se ata janë aleatë.

Vërejmë se Partia Demokratike e Shqipërisë dhe të tjerët nuk duan në Parlament dikë të prekur nga korrupsioni. Të tjerëve: Nga çfarë keni frikë? A është e “dobishme” të heshtësh? Pse i lini njerëzit të mendojnë se jeni “aleatë”? A është kjo ajo që mendoni se e meritojnë votuesit? Meritojnë më mire”, shkruan Yuri Kim në Tëitter.

Gjithashtu ambasadorja ka ripostuar dhe një reagim të Departamentit të Shtetit të vitit 2018 ku deputetit Tom Doshi i ndalohej hyrja në ShBA.

Postimi i Departamentit të Shtetit i vitit 2018: Departamenti po përcakton publikisht Anëtarin e Parlamentit të Shqipërisë Tom Doshi sipas Seksionit 7031 (c) të Aktit të Ndarjeve të Konsoliduara të FY 2017, duke e bërë atë të papërshtatshëm për hyrje në Shtetet e Bashkuara, për shkak të përfshirjes së tij në korrupsion të rëndësishëm.

 

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8096 votes
  8096 votes 53%
  8096 votes - 53% of all votes
 • PS 29%, 4372 votes
  4372 votes 29%
  4372 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1439 votes
  1439 votes 9%
  1439 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 751 vote
  751 vote 5%
  751 vote - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 644 votes
  644 votes 4%
  644 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15302
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.