Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Video epike/ Yuri Kim shkrin së qeshuri gazetarët, Bashës i dridhet mjekra pasi dëgjoi emrin që iu drejtua ambasadorja

Pas përfundimit të takimit me kreun e Partisë Lulzim Basha, ambasadorja Yuri Kim ka shkaktuar të qeshura tek gazetarët me mënyrën se si i është drejtuar kreut të opozitës. Ka qenë e qëllimshme në formë miqësore apo për shkak të shqiptimit kjo nuk dihet, por Kim e ka quajtur Bashën me emrin ‘Luli’.

Por kjo nuk mbaron me kaq, pasi të qeshurat mes gazetarëve dhe mimikën e Bashës e ka ndryshuar edhe përkthyeesja e cila e ka shqiptuar edhe ajo emrin e kryedemokratit njësoj si Kim, ‘Luli Basha’.

Nga ana e tij, Basha ka ruajtur seriozitetin por që duket në mimikë që e ka gjetur në befasi mënyra se si ia ka përmendur emrin diplomatja.

Pas takimit me kreun e Partisë Demokartike, Lulzim Basha, ambasadorja amerikane Yuri Kim tha se palët politike duhet të përfundojnë Reformën Zgjedhore me datën 31 maj.

Nga ana e tij, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur pas takimit me ambasadoren e SHBA Yuri Kim ku tha se shpreh falenderimet e tij për mbështetjen e saj në procesin e reformave në vend.

Basha theksoi se PD është e angazhuar për të përfunduar reformën zgjedhore në afatin e përcaktuar që është 31 Maj, ndërsa vlerëson rëndësinë e saj për t’ju garantuar shqiptarëve zgjedhje të lira dhe të ndershme larg përfshirjes së krimit dhe blerjes së votës.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *