Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Menjëherë pas takimit me Bashën, Yuri Kim ‘drejt’ kryeministrisë. Takim me Ramën

Menjëherë pas takimit që ka zhvilluar bashkë me kolegë të tjerë në zyrën e kryedemokratit, Lulzim Basha, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim  ka lajmëruar një takim me Kryeministrin Edi Rama gjatë ditës së sotme.

Pas përfundimit të takimit të Kim bashkë me ambasadorin e BE dhe të Britanisë së Madhe me Bashën, asnjëra nga palët nuk është shprehur për mediat në lidhje me temat e diskutimeve që janë diskutuar.

Kjo axhendë e ngjeshur e takimeve të diplomatëve me liderët politik ditët e fundit, vjen në kuadër të reformës zgjedhore, ndërkohë mesnatën e kaluar ka përfunduar afati i vendosur nga palët në përmbylljen e saj.

Por ndryshe nga sa ishte parashikuar, mbrëmë ka dështuar gjetja e konsensusit pavarësisht orëve të tëra të diskutimeve me ndërmjetësimin edhe të një përfaqësuesi të ambasadës amerikane.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *