Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ylli i Atalantës humbet Champiosin, pas tradhëtisë së gruas bie në depresion dhe nuk paraqitet ne stërvitje

Sipas shtypi italian, që i referohet edhe rrjeteve sociale, ylli i Atalantës, Josip Ilicic, ka rënë në depresion të thellë dhe për këtë shkak ka braktisur stërvitjen me zikaltrit e Serie A, duke rrezikuar të mos jetë as në çereknale të Ligës së Kampionëve kundër PSG.

Futbollisti u përball me një befasi të hidhur, madje shokuese, kur shkoi në shtëpi, në Slloveni, me synimin për t’i bërë një surprizë gruas, pa e lajmëruar për vizitën. Flitet se e gjeti gruan në shtrat me një burrë tjetër, pra duke e tradhtuar, ndaj po konsideron “pensionimin” nga futbolli për shkak të depresionit ku ka hyrë (ka vuajtur shumë nga kjo sëmundje edhe më parë).

Duket e pabesueshme, por zëra të tillë po qarkullojnë së fundi në rrjetet sociale dhe median italiane, e cila ngre pikëpyetjen: Ata që e njohin sa duhet Josip Ilicic, lojtarin që ka elektrizuar fushën e futbollit, e kanë të pamundur të besojnë se mund të përfundojë në një depresion të thellë, çka mund ta privojë nga ndeshja e jetës, ajo çereknale e Ligës së Kampionëve me PSG.

Kur pritej kontributi i tij vendimtar në fushën e blertë, ka ardhur njoftimi, që u konrmua edhe nga trajneri Gasperini: “Nuk do të luaj ndaj PSG për disa arsye familjare. Ne jemi shumë afër tij në këto momente të vështira”.

Në 26 paraqitjet e tij me Atalantën këtë sezon, në Serie A, ai ka shënuar 15 herë, gjë që e rendit të 10-tin në listën e golashënuesve në Itali, pavarësisht se ka humbur 9 ndeshje. Sezonit të Serie A po i vjen fundi, por Atalanta është akoma në Ligën e Kampionëve, kështu që Ilicic do të ishte një pjesë e madhe e shtytjes përpara në kompeticionin ë të rëndësishëm europian për klubet.

Është njoftuar se me shumë mundësi, slloveni nuk do të luajë ndaj PSG-së.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *