Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Vdes vullnetari që iu nënshtrua vaksinës anti-Covid

Vullnetari që iu nënshtrua vaksinës ndaj Covidit, të prodhuar nga kompania AstraZeneca ka ndërruar jetë në Brazil. Vaksina po studiohej nga Universiteti Oxford në Britani ndërsa autoriteti shëndetësor i Brazilit tha se provat do të vazhdojnë.

Universiteti i Oksfordit tha se ka vlerësuar me kujdes çështjen në Brazil dhe nuk ka pasur shqetësime në lidhje me testimin e vaksinës.

Administrata e Ushqimit dhe Barnave në ShBA ka ende një provë klinike nga AstraZeneca që pritet të marrë një përgjigje.

Kompania njoftoi më 8 shtator se gjykimi i saj ishte lënë në pritje për shkak të një sëmundje të pashpjegueshme në një pacient në Mbretërinë e Bashkuar. Pacienti besohet të ketë zhvilluar inflamacion të palcës kurrizore, i njohur si mielit transversal, por nuk dihet nëse është personi që ndërroi jetë. (A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.