Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaRajoniTe FunditTe Gjitha

Vuçiç dorëzohet: “Nuk mund ti gënjej më serbët për Kosovën”

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç ka deklaruar se ai nuk mund të vazhdon t’i gënjen popullin e tij në lidhje me çështjen e Kosovës

Vuçiç në një intervistë për ‘Tanjug’, ka folur për çështjen e Kosovës duke deklaruar se ai nuk mund t’i gënjen serbët se çdo gjë në Kosovë është e Serbisë.

Sipas tij, jo çdo gjë në Kosovë është e Serbisë dhe se zgjidhjet e lehta çojnë serbët në humnerë.

“Unë nuk do të gënjej njerëzit dhe të them që gjithçka është e jona dhe se ne lehtë do të jemi në gjendje t’i luftojmë ata. Nuk mund të duroj, sepse zgjidhjet e lehta na çojnë në humnerë. Unë u them njerëzve se jo çdo gjë atje është e jona por edhe jo të gjithat janë të atyre.”, ka thënë Vuçiç

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *