Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

Vrasja e 22-vjeçarit, policia merr në pyetje 4 të arrestuarit

Pas vrasjes së 22-vjeçarit,  Marvi Mihali polcia ka marrë në pyetje 4 të rinjtë, të cilët u arrestuan ditën e djeshme  në Tiranë.

Sipas deklarimeve të bëra përpara hetuesve, ata janë shprehur se nuk kanë dashur ta vrasin 22 – vjeçarin. Mësohet se fillimisht viktima dhe Dejvi Bitraj janë konfliktuar në telefon për shkak se celulari që Mihali kishte blerë ishte me probleme.

Bitraj ka deklaruar se  është ofenduar gjatë telefonatës. Ata kanë lënë të takohen për t’u sqaruar në vendin ku ndodhi vrasja, por sipas të arrestuarve, edhe aty Marvi Mihali i ka ofenduar.

Mes tyre fillimisht ka nisur një përleshje fizike, ndërsa 24 – vjeçari Eugen Bitraj e ka qëlluar me thikë në zemër. Si pasojë Marvi Mihali ka gjetur vdekjen e menjëhershme, pasi i është dëmtuar aorta.

Ndërkohë 4 të rinjtë priten të dalin të enjten para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë.

Sipas “tv klan”, prokuroria do të kërkojë masën e sigurise arrest me burg për Eugen Bitrajn, Dejvi Bitrajn, si dhe Kridens e Marsel Allën.

Ndërsa ende nuk është gjetur armën e krimit, e cila dyshohet se është hedhur nga autori në lumin e Lanës, gjatë largimit nga vendi i krimit.

(S.SH/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.