AktualitetFlashMotiTe FunditTe Gjitha

Vranësira dhe reshje/ Si pritet të jetë moti në fundjavë

Moti –  E shtune, 9 Nëntor 2019

Sipas MeteoAlb: Vendi yne qe ne oret e para te dites do te jete me vranesira te cilat do te sjellin rrebeshe afat-shkurtra shiu, kryesisht me te dukshme ne zonen Veriperendimore. Duke filluar nga mesdita dhe ne vijim parashikohet qe rreshjet e shiut te shtrihen ne gjithe vendin, KU  shirat do te jene mesatar dhe lokalisht intensiv.

Temperaturat e ajrit do te pesojne ulje në mëngjes, POR MBETEN konstante ne mesdite duke u luhatur nga 3°C deri në 19°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e forte në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det  dallgëzim 5 ballë.

Moti –  E diel, 10 Nëntor 2019

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptare do te jete gjate paradites me vranesira dhe rreshje shiu ne te gjithe vendin, KU me intensive rreshjet e shiut priten te jene ne ekstremin Jugor dhe Verior. NDERSA duke filluar nga mesdita dhe pasditja kushtet e motit do te permiresohen gradualisht.

Temperaturat e ajrit do te pesojne ulje në mëngjes dhe ne mesdite duke u luhatur nga 2°C deri në 18°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e forte në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar në det  dallgëzim 4 ballë.

Fjalët Kyce

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *