Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Vladimir Putin nuk e ndal më asgjë, vendimi i fundit e bën president të ‘përjetshëm’

Këshilli i Federatës Ruse ka miratuar një legjislacionn që do të lejojë Presidentin Vladimir Putin dhe ish-Presidenti Dmitry Medvedev të kandidojë për presidencën në dy zgjedhje të tjera.

Sipas mediave të huaja, legjislacioni thotë se një qytetar rus, i cili ka mbajtur presidencën për dy mandate nuk mund të rizgjidhet për një mandat tjetër. Sidoqoftë, kjo kërkesë nuk vlen për personin që mbante presidencën në kohën kur ndryshimet përkatëse të kushtetutës ruse hynë në fuqi.

Kjo rivendosje e kushteve presidenciale të Putinit do të thotë se ai mund të qëndrojë në pushtet deri në vitin 2036. Tani, pritet vetëm që presidenti rus të nënshkruajë projekt-ligjin.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.