Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Vjosa Osmani i dërgon letër LDK-së, kërkon listën e plotë të votave të shkarkimit

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani i ka dërguar një letër kryesisë së LDK-së pas votimit të Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie për shkarkimin nga posti i nënkryetares dhe anëtares së kryesisë. Osmani kërkon që ti dërgojnë dokumentacionin e plotë dhe rezultatin e shkarkimit, së bashku me listën e anëtarëve të KP.

Më parë, kreu i LDK-së, Isa Mustafa, kishte thënë se garanton për vërtetësinë e procesit të votimit.

Kujtojmë se  disa nga deputetët që votuan kundër shkarkimit të Vjosa Osmanit janë: Valentina Bunjaku, Anton Quni, Haxhi Avdyli, Ardian Shala, Avdi Pireva, Lumir Abdixhiku, Xhafer Tahiri, ndërsa akoma nuk është publikuar rezultati i plotë i votave nga vetë LDK-ja.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *