Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Sùlmi me ármë ndaj hotelit në Tushemisht, caktohet masa e sigùrisë për 3 të pándehurit

Ilir Macolli, Ardian Xhuti dhe Elvir Haxhia janë njohur ditën e sotme mae masën e arréstit me bùrg për 40 ditë në lidhje me ngjarjen e ndodhur më 1 Gusht, në hotel Viloreka në Tushemisht ku u bë një aténtat me ármë duke qélluar në drejtim të mjeteve të parkuara në oborrin e biznesit si dhe për xhàmat e hotelit.

Tre emrat e sipërpërmendur janë arréstuar pasi dyshòhet të jenë pérfshirë në ngjarje, ndërsa do të mbàhen në qéli deri në momentin që do të pròvohen akùzat, ndërsa nëse kjo ndodh, është gjýkata ajo që vendos për dénimin e mëtejshëm të tyre.

Mesditën e sotme, Faxweb.al raportoi se Gjýkata e Korçës ka lënë màsën e sigùrisë ‘arrést në bùrg edhe për Anterio Kaloshin, i arréstuar si ekzékutori i ngjarjes së rèndë në Pogradec ku u qéllua me bréshëri plùmbash në drejtim të një hoteli të mbùshur me turistë.

Ky i fundit u arréstua pak ditë më parë, pasi dýshohet të jetë ekzékutori i ngjarjes së réndë që trònditi Tushemishtin, ku u qéllua me rreth 10 plùmba drejt një hoteli të mbùshur me turistë. Një ditë më parë, gjykata ka lënë në bùrg një tjetër të arréstuar si organizator të kësaj ngjarjeje, shtetasin lir Berberi.

Keta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin orgànizuar aténtatin me ármë në Hotel Voloreka, ku sýnonin që të vrísnin djalin e pronarit Jetmir Muçllari, dhe démtuan me plùmba 7 makina të parkuara.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *