AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Viktimat nga koronavirusi, Franca publikon shifrat më të fundit

Koronavirusi në botë po përhapet me ritme të shpejta dhe numri i viktimave gjithashtu.

Kështu pas Italisë dhe Spanjës ditët e fundit edhe Franca po përballet një numër të lartë të viktimave ku

79% e viktimave nga koronavirusi janë mbi moshën 75 vjeç.

Sipas raportit, shumica e viktimave ishin të moshuar dhe se 79% e tyre ishin mbi 75 vjeç

Në raportin e institucionit të shëndetit publik, të datës 15 mars, janë përfshirë informacione statistikore lidhur me 161 viktimat dhe 6 378 rastet e shënuara në vend nga COVID-19.

Ndërsa 13% janë persona të moshës 45-64 vjeç, 7% 15-44 vjeç dhe 1% nën moshën 15 vjeç.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *